Recyklační příspěvky

Společnost Michaela Pecnová je zapsána do registrů vedených Ministerstvem životního prostředí a je zároveň registrována u kolektivních systémů REMA Systém a.s., REMA Battery s.r.o., Rema PV Systém a.s. (www.rema.cloud)

Zákon ukládá výrobcům, distributorům a posledním prodejcům novou povinnost uvádět při prodeji nového elektrozařízení náklady na zpětný odběr, zpracování, využití a odstranění odpadního elektrozařízení. Náklady za sběr a recyklaci je povinné uvádět jako samostatný údaj jasným a viditelným způsobem odděleně od konečné ceny výrobku, a to zejména na daňovém dokladu (příp. účtence, faktuře). Výše příspěvku se uvádí ve vztahu k 1 kusu výrobku nebo 1 kilogramu prodávaných výrobků.

Recyklační příspěvky jsme povinni uvádět na fakturách samostatným údajem, na e-shopu je však vidíte již zahrnuty v ceně :

například

  • Recyklační příspěvek za LED lampy a zdroje ve výši 2,5 Kč bez DPH – tedy 3,025 Kč s DPH
  • Recyklační příspěvek za hodinky s baterií ve výši 1,20 Kč bez DPH – tedy 1,452 s DPH
  • Recyklační příspěvek za nástěnné hodiny bez baterie ve výší 1,- Kč bez DPH – tedy 1,21 s DPH
  •  a další....

Údaj o příspěvku za 1 kus je uveden pod názvem produktu, částkou bez DPH

ZPĚTNÝ ODBĚR VYSLOUŽILÝCH ELEKTROZAŘÍZENÍ / BATERIÍ

Jak se zbavit starého spotřebiče/baterií?

  • prostřednictvím veřejně dostupné sběrné sítě REMA, která je určena pro zpětný odběr, viz https://www.rema.cloud/sberna-mista/

  • prostřednictvím veřejně dostupné sběrné sítě, která je určena pro zpětný odběr, viz https://isoh.mzp.cz/registrmistelektro

  • v případě baterií je možné objednat do domácnosti sběrnou nádobu – FamilyBox, plnou nádobu poté expedovat skrze službu re:BalíK

  • v případě potřeby je možnost se poradit na bezplatné lince Chytré recyklace (800 976 679)

 Náklady na zpětný odběr (doprava, poštovné) si hradí kupující.

 

 

Toto nařízení vychází ze Zákona o elektroodpadu (konkrétně § 73, resp. § 99 zákona č. 542/2020 Sb., jehož novela vzešla v platnost 1. 1. 2021)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení